בת ים נמצאת על מסלול ההמראה של גוש דן

בין אם יתרחש המיזוג בין תל אביב ובת ים ובין אם לא, אין ספק כי שכנתה הדרומית של תל אביב נמצאת לקראת הזינוק הגדול שלה. בתכנית: מתחם תעסוקה המחובר לרכבת הקלה, טיילת חדשה ועירוב שימושים, המבטיח חווית מגורים אורבנית עדכנית.

העיר בת ים היוותה תמיד את התעלומה הגדולה של מטרופולין גוש דן. לכאורה, יש לעיר את כל מה שצריך על מנת להפוך לאלטרנטיבה המשתלמת ביותר במטרופולין – מרחק נגיעה מתל אביב, וחוף ים מרהיב. עם זאת, נראה כי העיר לא נהנתה מעליות המחירים שסחפו את גוש דן ויותר מכך – בעוד שממוצע המחירים בחולון ובראשון לציון עמד על 1.65 מיליון שקלים בסוף 2018, הרי שבבת ים הוא עומד על 1.4 מיליון שקלים.

יתר על כן, העיר סבלה במשך שנים אחרונות מגירעון שנבע בעיקר בשל העובדה כי היא לא נהנתה מהכנסות מארנונה מעסקים, בניגוד לתל אביב. אבל, נראה שכל זה שייך להיסטוריה...

עורכי הדין נוהרים לבת ים

במהלך שנת 2019 יעבור בית המשפט לתעבורה מרחוב שוקן בתל אביב למתחם פארק הים בבת ים וסביר להניח כי בעקבותיו יעברו משרדי עורכי דין רבים, שיהנו לא רק מתשתיות עדכניות, נוחות ומודרניות, אלא גם מ- 50% הנחה בארנונה לעשור, שתסתכם בכ- 100 שקלים למ"ר, רבע מהמחיר בתל אביב.

לבתי המשפט יצטרפו במהלך השנים הבאות חברות רבות, שזיהו את הפוטנציאל המורכב ממחיר אטרקטיבי, עלויות נמוכות במיוחד ורכבת קלה שתחבר בין לב העיר המתחדש בבת ים ובין כל מתחמי התעסוקה המובילים במטרופולין תל אביב.

הרכבת מביאה את העתיד לבת ים

אכן, הדבר הטוב ביותר שיקרה בעתיד הקרוב לבת ים הוא ללא ספק הקו האדום של הרכבת הקלה שיושק בשנת 2021 ויאפשר חיבור בין בת ים, תל אביב, רמת גן ופתח תקווה בתחבורה ציבורית אמינה, מהירה ונוחה.

מחקרים בינלאומיים מראים כי חיבור של ערי לוויין לרכבות מטרופוליניות תורמת להשאת ערך של כ- 20% בשווי נכסים, הן למגורים והן במתחמי תעסוקה.

נחמה בוגין – שמאית מקרקעין ומשפטנית מוסיפה: "אנו רואים עלייה הדרגתית במחירי הנכסים על ציר הרכבת הקלה מאז תחילת העבודות בשנת 2016 בכלל ובבת ים בפרט. הרכבת מאפשרת גלישה של אוכלוסייה מלב המטרופולין לערים שכנות, כאשר הם מבינים כי היא מייצרת הזדמנות ליהנות ממגורים במחירים משתלמים יותר, מבלי לוותר על הגישה המיידית והנוחה למטרופולין ובלי לבלות שעות ארוכות בפקקים.

משקיעי הנדל"ן כבר מזמן נוכחים בבת ים, כאשר הם מחפשים נכסים שייצרו עבורם תשואת ערך עד להשקת הרכבת הקלה, במקביל לביקושים שיתגברו באופן משמעותי עם השלמת העבודות על הרכבת".

עירוב שימושים – המפתח לפרויקט מצליח

סיור במתחם פארק הים, הסמוך לתוואי הרכבת מראה כי העיר נהנית מתנופת בנייה משמעותית, הן במתחמי פינוי בינוי והן ביזמות קלאסית. מתחמים אלה נהנים מביקושים ערים המגיעים מכיוונם של רוכשי דירות למגורים ומשקיעים.

חברת פרי נדל"ן, המשווקת את פרויקט פרי VIEW אף הודיעה לאחרונה כי מכרה כ- 40 דירות מתוך ה- 75 בפרויקט. זאת תוך שלושה חודשים בלבד מאז השקתו.

זהו הפרויקט הרביעי של החברה בעיר, לאחר שהשלימה בהצלחה את מכירת פרויקט פרי HORIZON הנמצא בימים אלה בשלבי בנייה. כל אלה מעידים על הביקושים הגבוהים בעיר.

פרויקט פרי VIEW מהווה דוגמא מוצלחת לתמהיל החדש והאטרקטיבי לפרויקטים בלב הערים בכלל ובבת ים בפרט. הפרויקט יכלול 34 קומות בחלוקה ל- 25 קומות מגורים, 7 קומות משרדים ו- 2 קומות מסחר. אלדד פרי – יו"ר החברה, אומר בהקשר זה: "טכנולוגיות הבניה, כמו גם סגנון החיים העדכני והרצון להשתחרר מכבלי הרכבים הפרטיים, מייצר סגנון חיים חדש הגורס כי איכות חיים מבוססת, בין השאר, למגורים בקרבת אפס למקום העבודה, לסופרמרקט ולבית הקפה. בת ים מסתמנת כיעד הבא למגורים בסגנון חיים אורבני ואין ספק כי הצלחת השיווק שלנו נשענת על היכולת שלנו לספק את המענה המדויק לצרכים ולרצונות של רוכשי הדירות בבת ים".

עם הפנים לים, עם הגב לרכבת

ומה עם הים? ובכן, לצד פיתוח מתחם פארק הים, משקיעה העירייה משאבים משמעותיים בחיבור העיר לים ובפיתוח סביבתי לחוף העיר.

תכנית המתאר של העיר בת ים, שאושרה זה מכבר ונמצאת בתהליכי ביצוע כוללת בשורה משמעותית לחוף העיר, בו אמורים להיבנות שלושה מלונות חדשים, לצד מרכזי קניות ובילוי, טיילת שתחבר בין הטיילת של ראשון לציון בדרום וטיילת תל אביב בצפון, שבילי אופניים וגם את ספסל העץ הארוך ביותר בעולם, לצד פיתוח נוף וגינון עוצריי נשימה.

הדיירים בפרויקט פרי VIEW ייהנו מכל אלה – הן מתחנת רכבת שתהיה במרחק כ- 200 מטרים מהבניין, ברחוב המקביל, והן מחוף הים וכל מה שיהיה לו להציע מול הפרויקט.

פרי מוסיף בהקשר זה כי: "אנחנו מביאים בשורה של ממש לגוש דן ולרוכשיי הדירות בפרויקטים שלנו: תמהיל דירות של 2,3,4 ו- 5 חדרים, המעניק מענה לכל רוכש, בין אם מדובר בדירה למגורים ובין אם מדובר בדירה להשקעה. כל זאת בסביבת המגורים האידאלית וקרוב להכל – עבודה, בילוי, קניות ופנאי".

לפרטים נוספים על פרויקט PERI VIEW בבת ים מלאו פרטיכם:

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי מחברת פרי נדל"ן